TOP 10 матеріалів за 2023 рік

На початку року традиційно підбиваємо підсумки року, що минув. Пропонуємо ознайомитись з переліком найбільш популярних публікацій у 2023 році.

1. Атака на Самвела Адамяна: український YouTube блогер був атакований «нігерійськими листами» Відомий український YouTube блогер Самвел Адамян (Saveliy Ad) з міста Дніпро поділився в одному зі своїх нещодавніх відео прикладами шахрайства по схемі так званих «нігерійських листів». На його телефон надійшли листи з пропозицією легко отримати надвеликі суми прибутку. Ці листи мають ознаки так званих «нігерійських листів».

2. Хто такі кіберсили ЗСУ? - У фонді "Повернись живим" розповіли деякі деталі Відповідно до указу Президента України про створення кібервійськ, їх формування розпочалось з військової частини, що перебуває у підпорядкуванні одного з управлінь Генерального Штабу ЗС України. Саме на допомогу її військовослужбовцям і спрямований збір, який оголосив фонд "Повернись живим". Мета - 50 млн. гривень.

3. Оприлюднено звіт про кіберінциденти та кібератаки протягом 2022 року Протягом 2022 року за допомогою засобів Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки було опрацьовано близько 58 мільярдів подій, отриманих за допомогою засобів моніторингу, аналізу та передачі телеметричної інформації про кіберінциденти та кібератаки, детектовано 181 мільйон підозрілих подій інформаційної безпеки (при первинному аналізі), опрацьовано 179 тисяч критичних подій інформаційної безпеки (потенційні кіберінциденти, виявлені шляхом фільтрації підозрілих подій ІБ та вторинного аналізу), зафіксовано та оброблено безпосередньо аналітиками безпеки 415 кіберінцидентів.

4. Інформація про CERT-UA Команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (англ. Computer Emergency Response Team of Ukraine, CERT-UA) — спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Заснований у 2007 році.

5. Підсумки Кібердіалогу між США та Україною 2023 року 1 червня 2023 року делегації України та Сполучених Штатів Америки зустрілися в м. Таллінн (Естонія), щоб скликати 5-й Кібердіалог України та США – щорічну дискусію з питань кіберполітики.

6. Government approves decision to introduce Delta system in the Defense Forces The Government has decided to introduce the Delta system in the Defense Forces. The relevant resolution was adopted today, February 4, at a meeting of the Cabinet of Ministers of Ukraine, following a proposal by Minister of Defense of Ukraine Oleksii Reznikov.

7. Україна підписала угоду про приєднання до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов підписав Технічну угоду про приєднання України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE).

8. Основні правила кібергігієни від CERT-UA Пропонуємо ще раз ознайомитись з основними правилами кібергігієни, підготовленими Урядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

9. У Мукачеві погодили меморандум у сфері кібербезпеки та кіберзахисту На позачерговій сесії міської ради депутати розглянули проєкт Меморандуму про організацію взаємодії у сфері кібербезпеки та кіберзахисту між Державним центром кіберзахисту Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Мукачівською міською радою.

10. Уряд ухвалив рішення щодо запровадження системи Delta в Силах оборони Уряд ухвалив рішення щодо запровадження системи Delta в Силах оборони. Відповідну постанову, за поданням Міністра оборони України Олексія Резнікова, прийнято сьогодні, 4 лютого, на засіданні Кабінету Міністрів України.