Україна підписала угоду про приєднання до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов підписав Технічну угоду про приєднання України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE).  

Це ще один важливий крок в напрямку посилення міжнародної взаємодії для ефективного протистояння загрозам у кіберпросторі зокрема і з боку росії. Адже кіберагресія рф спрямована не тільки на нашу країну, але і на інші демократичні країни світу.

Нагадаємо, заявку на членство України в CCDCOE було подано ще у серпні 2021 року за участю Держспецзв’язку. А четвертого березня минулого року її одностайно підтримали всі члени Керівного комітету Центру. Підписання Технічної угоди про вступ Україною, а в подальшому – й іншими країнами-членами Центру – формалізує нашу участь в CCDCOE.

«Протягом минулого року ми вже активно співпрацювали з Об'єднаним центром передових технологій з кібероборони НАТО. У листопаді 2022 року нашу Службу відвідували  директор CCDCOE Март Ноорма та керівниця відділу міжнародних зв’язків Центру Кароліна Лейс, з якими ми обговорювали наш досвід щодо протидії російській кіберагресії, ризики у кіберпросторі для інших країн та багато інших питань. Окрім того, минулого року українська делегація вперше взяла участь у засіданні Керівного комітету CCDCOE. Сподіваюся, наша співпраця у цьому році лише посилюватиметься», – зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Після підписання угоди Секретарем РНБО її буде передано на підпис всім країнам-членам центру.

Об’єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО – одна із ключових структур НАТО у сфері кібероборони, що опікується питаннями кібербезпеки як на стратегічному, так і на практичному рівнях. До Центру входять 25 країн-членів НАТО та 4 країни-партнери.

За інформацією Держспецзв'язку