Хто такі кіберсили ЗСУ? - У фонді "Повернись живим" розповіли деякі деталі

Відповідно до указу Президента України про створення кібервійськ, їх формування розпочалось з військової частини, що перебуває у підпорядкуванні одного з управлінь Генерального Штабу ЗС України. Саме на допомогу її військовослужбовцям і спрямований збір, який оголосив фонд "Повернись живим". Мета - 50 млн. гривень.

Активна протидія агресії рф у кіберпросторі Збройними Силами ведеться від початку повномасштабного вторгнення, а надалі формування кібервійськ буде закріплене окремим законом, який перебуває у розробці.

На що будуть витрачені кошти?

До фонду "Повернись живим" звернувся командир частини Збройних Сил, яка проводить військові операції у кіберпросторі, із запитом про допомогу у розбудові інфраструктури та збільшенні спроможностей кіберборотьби, а саме закупівлі системного, мережевого та іншого обладнання для облаштування дата-центру. На придбання цих технічних засобів і будуть витрачені кошти зі збору.

З огляду на специфіку діяльності частини, розголошення інших деталей ставить під ризик виконання завдань із можливим розкриттям інструментів, тактик, технік і процедур.

Як цей збір наближає перемогу?

Сучасна війна відбувається не лише на суші, в повітрі та на воді, але й у кіберпросторі, де військовослужбовці ЗСУ виконують бойові завдання. Ці завдання пов'язані з отриманням розвідувальної інформації, що використовується ЗСУ під час планування дій на реальному полі бою.

Йдеться також про пошук вразливостей ворога та критичних елементів його інфраструктури, зокрема кіберінфраструктури, а також про підготовку та проведення стратегічних наступальних кібероперацій та підтримку кібердій оперативного рівня.

Що таке кібернаступ і коли він відбудеться?

Вже зараз військова частина Збройних Сил, для потреб якої відбувається збір, успішно діє у ворожому кіберпросторі.

Від початку повномасштабного вторгнення кібери ЗСУ разом з ІТ-волонтерами максимально використовували як особисті, так і надані партнерами ресурси й представили спеціалістам фонду "Повернись живим" інформацію про результати своєї роботи.

Наразі військова частина готова до розбудови і масштабування. Матеріально-технічні засоби, що будуть придбані, суттєво розширять перелік і складність завдань, а відповідно й збільшать шкоду для ворога.

Інтенсифікація роботи військовослужбовців частини Збройних Сил, яка відбудеться після придбання необхідного апаратно-технічного обладнання, і отримала назву "кібернаступ".

Сторінка збору