Європейський центр боротьби з кіберзлочинністю разом з росіянами з Kaspersky та Group-IB запекло бореться з хакерами

Кібербезпекові компанії російського походження Kaspersky та Group-IB досі є партнерами Європейського центру боротьби з кіберзлочинністю, створеного Європолом для посилення боротьби з кіберзлочинністю у правоохоронних органах країн ЄС. Представники цих компаній працюють у складі консультативної групи з безпеки в Інтернеті. Сторінка з партнерами на сайті Європолу оновлена 02.10.2023.

Хоч ці компанії на міжнародних версіях своїх сайтів максимально постаралися позатирати слово «російський», однак шила в мішку все одно не приховаєш.

Євген Касперский не пише про Технічний факультет Вищої школи КДБ СРСР, а пише, що має почесний докторський ступінь Плімутського університету Великої Британії та як він регулярно читає лекції з кібербезпеки в університетах по всьому світу.

Засновнику Group-IB Іллі Сачкову пощастило менше, він читає лекції у «мєстах нє столь отдальонних» своїм співкамерникам. За інформацією BBC, Іллю Сачкова, засновника російської компанії Group-IB, суд визнав винним у держзраді та відправив до колонії суворого режиму на 14 років. За версією ФСБ, Сачков передавав іноземним спецслужбам відомості, що становлять держтаємницю.

Задля збереження бізнесу співвласники почали «крутити-мутити-грати в наперстки» переносити бізнес у Сінгапур, виділяти російський бізнес в окрему структуру, продавати чистини бізнесу з лівої кишені у праву та т.і.

Ще у 2021 році про їх маніпуляції з країною походження влучно писав український експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун:

«Коли у 2014 році Сачков та його заступник Дмитро Волков пропонували мені очолити їхню Threat Intelligence-команду у Лондоні, Group IB була зареєстрована у Великій Британії і вони всерйоз позиціонували себе як «британська компанія». І навіть самі вірили в це. А тепер вони, бачиш, сінгапурська компанія».

Санкції України

Акціонерне товариство «Лабораторія Касперського» та його засновник і керівник Євген Касперський є в санкційних списках Ради національної безпеки і оборони України.

Довідка

Європейський центр боротьби з кіберзлочинністю (EC3) 

Центр був створений Європолом для посилення реагування правоохоронних органів на кіберзлочинність в ЄС і, таким чином, для захисту європейських громадян, підприємств і урядів від онлайн-злочинців.

З моменту заснування в 2013 році EC3 зробив значний внесок у боротьбу з кіберзлочинністю та брав участь у багатьох резонансних операціях і сотнях операцій підтримки.

Детальніше: European Cybercrime Centre - EC3 | Europol (europa.eu)

Акціонерне товариство «Лабораторія Касперського»

Компанія є одним із найбільших у світі постачальників антивірусного програмного забезпечення. Засновником і генеральним директором російської компанії є Євген Касперський. З 2017 року програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» заборонено у федеральних системах США. Наразі органи кібербезпеки США, Європейського Союзу, Великобританії, Німеччини, Італії, Нідерландів та Литви оприлюднили попередження про загрозу, яку представляють продукти «Лабораторії Касперського».

Застосування обмежувальних заходів щодо суб’єкта, пов’язаного зі спецслужбами Російської Федерації та розповсюдження небезпечного програмного забезпечення, може позитивно вплинути на рівень національної кібербезпеки за рахунок підвищення обізнаності суб’єктів господарювання та окремих клієнтів. Обмеження попиту на продукцію «Лабораторії Касперського» може призвести до зменшення доходів компанії, а отже, до зменшення надходжень до бюджету Російської Федерації, який використовується для фінансування агресії проти України.

Детальніше: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЛАБОРАТОРІЯ КАСПЕРСЬКОГО» | Війна і санкції (nazk.gov.ua)

Євген Касперський контролює «Лабораторію Касперського», компанію, що займається ІТ-безпекою, в якій працює 4000 співробітників. Закінчивши Технічний факультет Вищої школи КДБ СРСР (з 1992 року технічний факультет був перетворений на Інститут криптографії, зв'язку та інформатики), Касперський ніколи не втрачав зв'язку з російськими службами безпеки.

Детальніше: КАСПЕРСЬКИЙ Євгеній Валентинович - біографія, досьє, активи | Війна і санкції (nazk.gov.ua)

Group-IB

Що пише сама компанія на своєму сайті:

Group-IB заснована в 2003 році зі штаб-квартирою в Сінгапурі, є провідним постачальником інновацій і рішень для протидії кібератакам, усунення шахрайства та захисту брендів у всьому світі.

Що вона не пише:

Group-IB заснована студентами-першокурсниками кафедри інформаційної безпеки МДТУ ім. Н.Е. Баумана у 2003 році як агентство з розслідування високотехнологічних злочинів.

Читайте також:

Зеленский продлил санкции против российских антивирусных компаний «Лаборатория Касперского» и «Доктор Веб»