Використовуйте надійні паролі та менеджер паролів

Оскільки наше життя в Інтернеті стає більш активним та розширюється перелік використовуваних нами сервісів, середньостатистичний користувач еволюціонував від необхідності мати лише кілька паролів до того, що тепер виникає потреба керувати понад 100 паролями. Це 100 унікальних паролів, які потрібно запам'ятати, якщо ви використовуєте надійні підходи для формування паролів. Менеджери паролів можуть позбавити користувачів від необхідності запам'ятовувати кілька паролів і зробити облікові записи безпечнішими, рекомендуючи надійні, унікальні паролі та зберігаючи їх у сховищі в одному місці.

Наші поради та рекомендації

Використання пароля, який легко вгадати – це як замкнути двері, але при цьому залишити ключа в замку. Слабкі паролі можуть бути швидко зламані хакерами. Хороша новина полягає в тому, що надійні паролі є одним із найпростіших способів захистити ваші облікові записи від компрометації та зменшити ризик крадіжки конфіденційної інформації, даних, грошей або навіть вашої особистості.

Зміцніть свої паролі за допомогою цих порад

1. Довше - надійніше: паролі з принаймні 16 символами найважче зламати.

2. Важко вгадати: використовуйте випадковий рядок букв, цифр і символів змішаного регістру. Якщо вам потрібно запам'ятати пароль, створіть «парольну фразу», яка легко запам’ятовується, з 5 – 7 не пов'язаних між собою слів. Проявіть творчий підхід до написання та/або додайте цифри чи символи

3. Єдиний у своєму роді: використовуйте унікальний пароль для кожного облікового запису.

Запам'ятати довгі унікальні паролі для кожного облікового запису в нашому житті неможливо. Замість того, щоб записувати їх або повторно використовувати слабкі паролі, використовуйте менеджер паролів.

Менеджери паролів генерують складні та унікальні паролі для вас, зберігають їх усі в одному місці та повідомляють, коли у вас є слабкі, повторно використані паролі або зламані паролі. Вони також можуть автоматично заповнювати облікові дані на сайтах і в додатках за допомогою безпечного плагіна браузера. Вам потрібно запам'ятати лише один майстер-пароль — пароль для доступу до самого менеджера паролів. (Порада: Створіть довгу «парольну фразу», яка легко запам’ятовується, як описано вище, і НІКОЛИ не записуйте свій головний пароль.)

Цікаві факти

За даними Національного кібербезпекового альянсу (США):

  • лише 33% людей створюють унікальні паролі для всіх облікових записів;
  • лише 18% людей завантажили менеджер паролів.

Цей матеріал опубліковано в рамках глобальної ініціативи «Місяць обізнаності про кібербезпеку».

#CybersecurityAwarenessMonth

#SecureOurWorld