Увімкніть багатофакторну автентифікацію, щоб хакеру життя медом не здавалось

У нещодавньому опитуванні Національного кібербезпекового альянсу США 57% респондентів заявили, що чули про багатофакторну автентифікацію (MFA), але багато людей не усвідомлюють, що багатофакторна автентифікація є неймовірно важливим рівнем захисту для забезпечення безпеки облікових записів. Цього місяця ми покажемо, як легко ввімкнути багатофакторну автентифікацію, коли це можливо.

Поради та рекомендації

MFA забезпечує додаткову безпеку, надаючи додатковий метод підтвердження вашої особи під час входу в облікові записи. Зазвичай для багатофакторної автентифікації потрібно ввести код, надісланий на телефон або електронну пошту, або код, згенерований програмою-автентифікатором. Push-повідомлення також є поширеними методами багатофакторної автентифікації. Цей додатковий крок запобігає несанкціонованому доступу користувачів до ваших облікових записів, навіть якщо ваш пароль було зламано.

Виконайте наведені нижче дії, щоб увімкнути багатофакторну автентифікацію

  • Відкрийте налаштування програми або облікового запису. Він може називатися «Налаштування облікового запису», «Налаштування та конфіденційність» або подібним.
  • Увімкніть багатофакторну автентифікацію. Це також може називатися двофакторною автентифікацією, двоетапною автентифікацією тощо.
  • Підтвердження. Виберіть метод багатофакторної автентифікації із запропонованих варіантів. 

Приклади:

  • Отримання коду текстовим повідомленням або електронною поштою.
  • Використання програми-автентифікатора: ці програми на телефоні генерують новий код приблизно кожні 30 секунд.
  • Біометрія: використовує розпізнавання обличчя або відбитки пальців для підтвердження вашої особи.

В редакції «Кібербезу», враховуючи українські реалії, надають перевагу програмам-автентифікаторам типу Google Authenticator, Microsoft Authenticator та апаратним ключам безпеки (токенам).

Також, в процесі підтвердження збережіть коди відновлення у надійному місці. Багато сервісів при ввімкненні двофакторної автентифікації наполегливо пропонують вам зберегти коди відновлення, за допомогою яких ви зможете відновити доступ до свого акаунту в разі пошкодження/втрати телефону з програмою-автентифікатором або токену.

Додаткові факти і цифри

  • З тих, хто чув про багатофакторну автентифікацію, 79% застосовували її до своїх онлайн-акаунтів.
  • З цього числа 94% заявили, що вони все ще використовують багатофакторну автентифікацію, що свідчить про те, що після ввімкнення багатофакторної автентифікації користувачі продовжуватимуть її використовувати.

Цей матеріал опубліковано в рамках глобальної ініціативи «Місяць обізнаності про кібербезпеку».

#CybersecurityAwarenessMonth

#SecureOurWorld