Вже традиційно на початку року підбиваємо підсумки року, що минув. Нажаль, 2022 рік розпочався активною фазою війни рф проти України, яка супроводжується жорстокими боями, масовими умисними вбивствами мирних громадян, масштабним руйнуванням цивільної інфраструктури, інформаційно-психологічними операціями, ворожою активністю в кіберпросторі. Зважаючи на це більшість матеріалів на сайті була опублікована в період до 24 лютого 2022 року. Тим не менш, пропонуємо ознайомитись з переліком найбільш популярних публікацій у 2022 році.

1. На форумі CYBERSEC Global 2022 говорили про кіберстримування РФУчасники дискусії обмінялися думками щодо особливостей здійснення сучасних кібератак, перспектив реалізації заходів кібернетичного стримування та активізації міжнародної співпраці у сфері обміну інформацією про кіберзагрози та інциденти.

2. TOP 10 матеріалів за 2021 рік10 найпопулярніших матеріалів на нашому сайті у 2021 році.

3. Інформація щодо кібератак 15 лютого 2022 року від CERT-UAУрядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у тісній взаємодії з фахівцями Національного банку України (CSIRT-NBU) та Департаменту кіберполіції Національної поліції України вжито окремих заходів з дослідження інцидентів інформаційної безпеки, що мали місце 15.02.2022. 

4. Експерти на 17 сторінках розписали що не так з Дією, а у Мінцифрі кажуть, що Дія - найбезпечніший продукт в УкраїніГрупа експертів з питань кібербезпеки, досліджувачів, IT-спеціалістів підготували 17 сторінковий документ з недоліками додатку Дія.

5. Рекомендації на тимчасово окупованих територіяхПоради «Лабораторії цифрової безпеки» для людей, які опинилися на окупованих територіях або перетинають кордон РФ. Під час війни цифрові загрози не значно змінилися, але на тимчасово окупованих територіях і у зонах активних бойових дій додалися нові. Це обшуки на вулиці чи вдома, фільтраційні табори, перетини блокпостів та кордону або ж перехоплення інтернет-трафіку. Основна небезпека у тому, що ці ризики мають серйозні наслідки — від втрати чутливої/важливої інформації до полону або смерті.

6. Відбулося засідання НКЦК: говорили про кіберагресію РФ, захист державних інформаційних ресурсів та «недостатнє засвоєння» уроків 2017 року (атака NotPetya)На засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки заслухали доповіді представників відповідних установ.

7. CERT-UA попередила про ймовірність проведення кібератак 22 лютого, у разі виявлення аномальних дій - терміново повідомляти відповідні службиНа одному з сайтів помічено повідомлення про оренду серверів для підготовки нових атак на веб-сайти державного сектору, банківського сектору, сектору оборони. За цим повідомленням вбачається, що атаки повинні здійснити дефейс веб-ресурсів, що розміщуються в зоні .ua.

8. В Білому Домі вважають російське ГРУ відповідальним за DDOS-атаки 15 лютого на банки та сайти держустанов УкраїниУ твітер акаунті Ради національної безпеки при Білому Домі з'явилось повідомлення про причетність російського ГРУ до кібератак на українські банки та сайти держустанов 15 лютого.

9. Зимові канікули разом з ХНУРЕЦікаві, яскраві та корисні майстер-класи, захопливі воркшопи з фізики, математики, робототехніки, астроінформатики, електроніки, 3D графіки, мультимедіа технологій, ІТ, бізнесу тощо на YouTube-каналі NURE TV.

10. Зеленський надав чинності Плану реалізації Стратегії кібербезпеки УкраїниПрезидент України Володимир Зеленський своїм Указом надав чинності рішенню Ради національної безпеки і оборони України від 30 грудня 2021 року «Про План реалізації Стратегії кібербезпеки України». План передбачає щорічне затвердження відповідного комплексу заходів з індикаторами їх виконання.


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.