Шокуючі результати вікторини Держспецзв’язку про надійність паролю

В рамках глобальної ініціативи з підвищення обізнаності про кібербезпеку «Місяць кібербезпеки» Держспецзв’язку в своєму телеграм-каналі стартувало вікторину-опитування «Який пароль з перелічених найнадійніший? #cybermonth2023». Попередні результати без перебільшення можна назвати шокуючими.

Як можна бачити на скріншоті, 6 відсотків від 3824 – це десь приблизно 230 людей, вважають найнадійнішим пароль qwerty. Якщо сюди додати кількість людей з інших невірних відповідей, то це буде 10% від опитуваних – це приблизно 382 людини.

В цій ситуації лякає припущення, що більшість з цих людей є підписниками каналу Держспецзв’язку, тобто людьми, які цікавляться темою кібербезпеки. А що ж буде коли ці цифри розповсюдити на все наше суспільство, де більшість є користувачами всіляких гаджетів? То скільки з них з паролями Ira1987, Petya1965? А додати сюди техніки фішингу де людина сама все скаже і напише? Є де розвернутися кіберзлочинцям.

Тому напрошується очевидний висновок: кампанії підвищення обізнаності про кібербезпеку потрібні постійні, а не тільки в жовтні місяці. Тож продовжуємо приділяти цьому увагу.

Читайте по темі:

Використовуйте надійні паролі та менеджер паролів