Наша країна вже зараз потребує фахівців, здатних ефективно протистояти кіберзагрозам, зміцнювати кіберстійкість держави, забезпечувати надійний кіберзахист українських організацій та установ. Як стати висококваліфікованим спеціалістом у сфері кібербезпеки? На що звертати увагу тим, хто хоче поповнити лави кіберзахисників? які компетенції розвивати, щоб побудувати успішну кар’єру?

✔️Якісна освіта – важлива

Сьогодні кілька десятків закладів вищої освіти України готують фахівців із кібербезпеки. Один із провідних – Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Навчальний заклад готує кадри, зокрема, для Держспецзв’язку, для інших органів сектору безпеки і оборони.

✔️ Вдосконалення знань та практика – протягом життя

Технології швидко розвиваються. У кіберпросторі постійно виникають нові виклики. Тож вчитися нового, розвивати практичні навички потрібно безперервно. Підвищення кваліфікації, тренінги, курси, участь у профільних конференціях, семінарах, хакатонах, кіберзмаганнях (наприклад, таких, як UA30CTF) – необхідність сьогодення. До речі, участь у таких заходах дає можливість сформувати і професійну мережу знайомств.

✔️Знання іноземних мов

Кіберпростір не має кордонів, це глобальне середовище. Тож сьогодні обов’язкова вимога до фахівців із кіберзахисту – вільне володіння англійською мовою (а знання кількох мов – значна перевага). Це допоможе на рівних спілкуватися з іноземними партнерами, взаємодіяти з фахівцями з інших країн, опрацьовувати потрібну інформацію.

Нагадаємо, від 2021 року Держспецзв'язку працює над реформуванням системи підготовки кадрів у сфері кібербезпеки. Триває робота над формуванням Національної рамки кваліфікацій та розробленням професійних стандартів у галузі кібербезпеки та захисту інформації.

За інформацією Держспецзв'язку