Жінка в діловому костюмі з ноутбуком

Цього 1 травня, у День праці, ми святкуємо не лише працю, а й солідарність – цінність, яка робить Україну непереможною в кібервійні. Поки російські хакери атакують наші підприємства та установи, мільйони людей по всьому світу разом з українцями готові спільно дати відсіч багатоголовій гідрі кіберзлочинності, що простягає свої щупальця у цифровий світ незалежно від фізичних кордонів.

У 2024 році Україна пережила 4315 кібератак, що на 70% більше ніж попереднього року. Збільшення кількості атак потребує й більшої координації між державними структурами, приватними компаніями та міжнародними партнерами для забезпечення ефективного реагування та протидії загрозам, – зазначається в звіті CERT-UA. Але завдяки солідарності ми стоїмо міцно. Кіберпідрозділи українських служб, ІТ-армія, кіберактивісти проводять проти ворога операції у кіберпросторі. CERT-UA працює цілодобово, щоб захистити державні системи. А численні міжнародні партнери надають інструменти та знання. Ця праця – невидима, але вона рятує життя та економіку.

В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові – 1890 року. На схід від Збруча це вперше сталося 1900 року. День Праці також був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці. В період радянської окупації День міжнародної солідарності трудящих відзначався з великим розмахом. Під час демонстрацій, мітингів та інших заходів прославляли ідеологію комунізму, єдність трудящих, працю та правлячу партію.

У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких День міжнародної солідарності трудящих було перейменовано на День праці.

У сучасній Україні День праці 1 травня – це свято, яке поєднує соціальну, культурну та патріотичну складові. Воно втратило радянське ідеологічне забарвлення, набувши більш універсального характеру, з акцентом на права працівників, соціальну справедливість і солідарність. Однак через воєнний стан і економічні виклики масові святкування обмежені, а ідеологічний фокус зміщується до підтримки національної стійкості та гідності праці в складні часи.

Саме тому, цього Дня праці ми не тільки дякуємо кожному, хто протидіє ворогу в кіберпросторі, а й запрошуємо всіх долучитися до цієї великої боротьби. Прості дії – від двофакторної автентифікації до навчання кібергігієни – роблять вас частиною цих зусиль:

1. Використовуйте надійний і унікальний пароль.

2. Увімкніть двофакторну автентифікацію де це можливо.

3: Регулярно оновлюйте програмне забезпечення та пристрої.

4. Уникайте натискання на підозрілі посилання або завантаження вкладень у пошті та месенджерах. Прокачуйте критичне мислення для протидії фішингу. Пам’ятайте про безкоштовний сир в мишоловці.

5. Уникайте публічний Wi-Fi. В публічних місцях надавайте пріоритет мобільній мережі. В крайніх випадках, коли все ж таки потрібно підключитися до публічного Wi-Fi, обов’язково використовуйте VPN.

Також слідкуйте за рекомендаціями на сайті Держспецзв'язку та CERT-UA. Проходьте навчання на онлайн платформі Дія.Цифрова освіта.

Разом ми непереможні.


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.