Побудова цифрового захисту для ваших хмарних облікових записів

Ви, мабуть, сьогодні багато чого тримаєте в хмарі. Серед іншого це різноманітна фінансова інформація. Ви можете переглядати багато PDF-файлів, усі наповнені детальною особистою інформацією. Отже, наскільки безпечна ваша хмара?

Ось кілька кроків, які ви можете зробити безпосередньо в хмарі, щоб максимально захистити свою особисту інформацію.

  • Резервне копіювання: Переконайтеся, що у вас є добре перевірений план резервного копіювання, щоб гарантувати швидке відновлення в разі атаки. Отже, вибирайте пакет хостингу, який включає регулярне резервне копіювання.
  • Відстежуйте оновлення: Слідкуйте за графіками оновлень вашого постачальника хмарного хостингу, щоб гарантувати, що хакери не зможуть скористатися експлойтами.
  • Проводьте регулярну інвентаризацію того, що ви зберігаєте в хмарі: незалежно від того, чи зберігаєте ви дані в хмарі, у своїй мережі чи в картотеці, ви не можете зберігати дані в безпеці, якщо не знаєте, де вони знаходяться. Ось чому актуальні інвентаризації мають важливе значення для управління даними. Додаючи дані, які можуть потребувати більшого захисту, повторно оцініть налаштування безпеки та посильте їх відповідним чином.
  • Не зберігайте особисту інформацію, коли в ній немає необхідності: проводячи інвентаризацію того, що ви зберігаєте в хмарі, не піддавайтеся спокусі зберігати дані «просто так». Замість цього будьте безжальні, ставлячи питання: «Чи є у нас законна потреба зберігати цю інформацію?». Якщо відповідь негативна, утилізуйте його надійно. Ніхто не може порушити те, чого немає у вас.
  • Захистіть свої дані: Використовуйте найновіші версії найкращих антивірусів, технологій захисту від зловмисного програмного забезпечення та мережевої безпеки. Завжди вибирайте компанію, яка серйозно ставиться до безпеки своїх серверів і мережі.

Також не забувайте дотримуватися елементарних правил кібергігієни:

  • Використовуйте багатофакторну автентифікацію та надійні паролі/парольні фрази для захисту від ризику несанкціонованого доступу.
  • Уникайте доступу до конфіденційних даних за допомогою загальнодоступних мереж і пристроїв.
  • Шифрування конфіденційних даних.

Якщо ви стали жертвою онлайн-шахрайства, вам слід повідомити про інцидент. Коли звертатися до CERT-UA, а коли – до кіберполіції?

За інформацією FBI