Триваюча агресія рф проти України змушує бізнес та державні установи зміцнювати стійкість своїх систем та інфраструктури в умовах надзвичайних ситуацій, у тому числі ядерного характеру. Один з наслідків ядерного удару є потужне електромагнітне випромінювання (далі - ЕМВ), яке виводить з ладу електронні компоненти комп’ютерних систем, систем зв’язку та інших.
Нещодавно ми писали про те, що резервне копіювання є важливим компонентом захисту критично важливих даних організації. І тому, в контексті ядерної загрози, актуальним є питання захисту локальних носіїв з резервними копіями від пошкодження ЕМВ. Одним із надійних способів захисту від ЕМВ є екранування за допомогою «клітки Фарадея».
Клітка Фарадея - замкнена у просторі огорожа, сформована з електропровідного матеріалу (у вигляді суцільних елементів або сітки). Така огорожа нейтралізує зовнішні статичні та динамічні електричні поля в середині себе. Пристрій отримав назву від імені англійського фізика Майкла Фарадея, який винайшов його у 1836 році. Кліткою Фарадея можуть бути сумки, контейнери, відра з провідного матеріалу.
Сумки Фарадея є найпростішим доступним типом екранування, який широко представлений в Інтернеті. Вони в основному призначені для захисту від ЕМВ малої електроніки, такої як мобільні телефони, брелоки, флеш-накопичувачі, планшети, ноутбуки та портативні радіоприймачі. Розміщення в кількох сумках або зберігання сумок у металевому контейнері для створення більшої кількості шарів підвищить рівень захисту.
Якщо потрібна портативність, контейнер Фарадея пропонує більш довговічне рішення, ніж сумка Фарадея. Ці жорсткі контейнери придатні для транспортування та можуть бути складені для зберігання обладнання в автономному режимі, поки воно не знадобиться. Розміри контейнерів варіюються від розміру портфеля для телефонів і ноутбуків до контейнерів розміром з валізу та транспортних футлярів для великих компонентів або кількох пристроїв.
Література: