Новітні військові професії: фахівець з кібербезпеки

Починаючи від 2014 року у Збройних Силах України концептуально змінилась система підготовки сержантів та офіцерів — були переглянуті навчальні програми, збільшилась практична складова, приділялась увага розвиткові навчальної матеріально-технічної бази колективної підготовки, був застосований досвід проведення АТО/ООС. Але важливо, що початок бойових дій на сході нашої країни призвів до появи новітніх військових професій.

Фахівець з кібербезпеки

Майбутніх «антихакерів» готують у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут за спеціальністю 125 «Кібербезпека». 

Курсанти, які навчаються за цією спеціальністю, здобувають знання та навички за напрямками: технічний захист інформації, побудова комплексних систем захисту інформації, побудова та дослідження методів криптографічного захисту інформації, побудова та дослідження елементів та систем кіберзахисту, дослідження методів та машинного навчання елементів систем кіберзахисту в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Фахівці з кібербезпеки йдуть на службу до центрів кібербезпеки ЗСУ, оперативних командувань, родів військ і служб.

Про інші новітні військові професії: марксмен, оператор Javelin, аеророзвідник, інженер JCATS, інструктор VBS читайте в матеріалі АрміяInform.

Звісно, перелік новітніх військових професій постійно доповнюється, адже українська армія змінюється. І чим швидше вона змінюватиметься, тим більше нових професій у ній з`являтиметься та вдосконалюватимуться вже відомі.