Місяць інформування про кібербезпеку: кроки до захисту

Спеціальний агент FBI у Портленді Габріель Гундерсен описує основні кроки, які ви можете зробити вдома або на роботі, щоб залишатися в безпеці у своєму цифровому світі.

Які основні кроки ви можете вжити вдома чи на роботі, щоб убезпечити себе у своєму цифровому світі?

- Оновіть свої пристрої, програми та програмне забезпечення, як тільки ці оновлення стануть доступними. Увімкнення автоматичних оновлень полегшує процес.
- Не натискайте на будь-які посилання чи вкладення у текстах, електронних листах чи публікаціях у соціальних мережах.
- Не повідомляйте нікому особисту чи фінансову інформацію, якщо ви не ініціюєте контакт, і ви впевнені, що ця особа є дійсною.
- Регулярно перевіряйте паролі та подумайте про використання парольних фраз.
- Використовуйте багатофакторну автентифікацію.

Як захистити мої паролі?

Є кілька основних кроків, які ви повинні зробити, щоб захистити ваші паролі.

Перевірте, чи не був зламаний якийсь із ваших старих паролів. Google і Firefox пропонують інструменти, або ви можете звернутися до перевіреного постачальника кібербезпеки, який зробить це за вас.

Подумайте про використання надійного зберігача паролів. Ви пам’ятаєте один складний пароль, а хранитель запам’ятовує все інше.

Що таке парольна фраза і чим вона може бути кращою за пароль?

Парольна фраза - це довга серія безсполучникових слів, які нічого не означають для хакера, але щось пам’ятне для вас. Довжина робить її надзвичайно складною і її важко зламати, але її легко запам’ятати. Спробуйте щось із минулої відпустки: «Blue Ocean Necklace Hula Whales»  — це 26 символів неприємностей для хакера.

Що таке багатофакторна аутентифікація?

Багатофакторна автентифікація - або MFA - це чудовий спосіб захистити вас і ваші пристрої. В основному, для багатофакторної автентифікації потрібні дві або більше частин інформації, щоб підтвердити, що “ви” - це справді “ви” під час входу в систему. Існує:

- Те, що ви знаєте (наприклад, пароль)
- Те, що ви є (наприклад, сканування обличчя або відбитків пальців)
- Речі, які у вас є (наприклад, пристрій, який дає вам код для доступу, який постійно змінюється)

Зараз багато постачальників, включаючи банки, використовують MFA. Наприклад, вам може знадобитися ввести ідентифікатор користувача та пароль, а також код, який буде надіслано на ваш телефон, перш ніж система дозволить вам отримати доступ. Це багатофакторна аутентифікація.

Що я повинен знати про безпеку Wi-Fi?

Громадський Wi-Fi у вашій улюбленій кав’ярні, магазині чи готелі – це легко та зручно, але це також може бути «точкою доступу» для злочинної діяльності. Найкраще: скористайтеся захищеним інтернетом вашого мобільного оператора (data plan) на своєму пристрої для перегляду.

Удома переконайтеся, що ваша система WiFi має потужний та оновлений брандмауер, а також найновіші протоколи безпеки, щоб захистити від зловмисників. WPA3 на даний момент є найбільш безпечним варіантом протоколу.

За інформацією FBI