У межах міжнародної конференції Infosec Kyiv 2025 відбувся круглий стіл «Співпраця у сфері кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури: країни Північної Європи та Україна». Головним його результатом стало створення Північноєвропейсько-української робочої групи з кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури.
Робоча група функціонуватиме як платформа для співпраці та розбудови інституційного потенціалу та реалізації інноваційних проєктів. А пріоритетними напрямами діяльності стануть:
- розвиток децентралізованої інфраструктури кібербезпеки;
- розбудова спроможностей та формування професійної спільноти;
- регуляторна та правова гармонізація з Європейським Союзом;
- захист критичної інфраструктури;
- технічне співробітництво та інновації;
- навчання та обмін досвідом;
- залучення донорів та розробка проєктів.
Заступник Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антон Демьохін висловив переконання, що створена робоча група – це реальна можливість отримати ефективний інструмент для подальшої продуктивної співпраці між Україною та скандинавськими країнами: «Для України це – можливість поділитися власним досвідом. Впевнений, що цей досвід буде корисним для ваших країн, а спільна робота зробить світ стійкішим у кіберпросторі та дасть можливість впевненіше прямувати до майбутнього з його новими технологіями та викликами».
За словами радниці Голови Держспецзв’язку Наталії Мішиної, українська сторона вже співпрацює з колегами з північноєвропейських країн у межах меморандумів про співпрацю у сферах кіберзахисту та захисту критичної інфраструктури на виконання безпекових угод, підписаних Президентом України.
«Створена робоча група дасть можливість поглибити нашу співпрацю, напрацювати та реалізувати разом із приватним сектором та неурядовими організаціями спільні проєкти, що посилять стійкість до кіберзагроз», – сказала вона.
Своєю чергою президент Шведсько-Української торгової палати Людмила Лемріні зазначила, що далі всі учасники робочої групи мають рухатися до практичної складової спільної діяльності, визначати конкретні проблеми та разом шукати їх вирішення. «У цій роботі надзвичайно важлива спільна робота державних установ та бізнесу», - додала Людмила Лемріні.
Голова комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, віце-президент парламентської асамблеї OSCE Микита Потураєв (PhD) також наголосив, що представлені проєкти мають практичний характер і несуть великий потенціал для побудови взаємовигідної співпраці між Україною та країнами-партнерами.
Захід організовано Шведсько-українською торговою палатою, українською компанією InDevLab за участю представників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, бізнесу та експертного середовища з України, Швеції, Норвегії, Данії та інших країн.
За інформацією Держспецзв'язку
На першому фото банер з надписом:
"Swedish-Ukrainian Chamber of Commerce in Scandinavia
THE POWER OF PARTNERSHIP – SUCCESS FOR ALL
REBUILD UKRAINE TOGETHER"
Переклад українською:
"Шведсько-українська торгова палата в Скандинавії
СИЛА ПАРТНЕРСТВА – УСПІХ ДЛЯ ВСІХ
ВІДБУДОВУЙМО УКРАЇНУ РАЗОМ"