Олександр Потій за трибуною форуму

Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій виступив на Kyiv International Cyber Resilience Forum 2025, де окреслив ключові виклики у сфері кібербезпеки та розповів про досягнення України у зміцненні кіберстійкості.

Голова Служби наголосив на безпрецедентному рівні кіберзагроз, перед якими зараз постає Україна. Лише за останні місяці фахівці Держспецзв’язку зафіксували тисячі ворожих спроб атакувати державні й приватні інформаційні системи, що демонструє високий ступінь агресії у кіберпросторі.

«Замість того, щоб стати слабшою, Україна продемонструвала надзвичайну витривалість і здатність швидко адаптуватися до нових загроз. Ми здобули унікальний досвід, який сьогодні може бути корисним для наших партнерів в усьому світі», – зазначив Голова Держспецзв’язку.

Він додав, що Україна активно розширює міжнародне співробітництво у сфері кібербезпеки. Минулого року було укладено 27 двосторонніх безпекових угод із партнерами, а також угоду з ЄС. Це створює платформу для оперативного обміну інформацією, спільного реагування на загрози та розробки нових стратегій захисту.

«Кібербезпека є стратегічним пріоритетом для нашої держави. Це питання перебуває у фокусі уваги Президента та Прем’єр-міністра України, які безпосередньо координують діяльність Держспецзв’язку. Завдяки цьому Служба має необхідний рівень підтримки для впровадження найкращих практик та посилення кіберзахисту країни», – зазначив Олександр Потій.

Голова Служби подякував міжнародним партнерам, серед яких ENISA, Центр спільної кібероборони НАТО CCDCOE, Європейський центр компетенцій у сфері кібербезпеки, Національний директорат Румунії з кібербезпеки, Кіберкомандування Іспанії, Міністерство цифрової трансформації Естонії та Національне агентство з надзвичайних ситуацій Фінляндії (NESA).

Окрему увагу в його виступі було приділено питанням майбутніх викликів. Україна не лише адаптується до сучасних загроз, а й активно формує тренди у сфері кіберзахисту. 

«Ми добре усвідомлюємо потенційні ризики, пов’язані з розвитком штучного інтелекту, квантових обчислень, і вже зараз активно працюємо над механізмами їхньої інтеграції у систему кібербезпеки», – зазначив Голова Держспецзв’язку.

Одним із ключових пріоритетів Служби на найближчий час є розвиток мережі Security Operations Centres (SOC), що дасть можливість оперативно виявляти та реагувати на кіберінциденти. Також велика увага приділяється підготовці нових фахівців, зокрема через програми навчання для ветеранів, які можуть застосовувати свої навички у кіберсфері.

Україна продовжує зміцнювати свій кіберзахист і ділитися досвідом із міжнародними партнерами, адже ефективна кібербезпека можлива лише завдяки спільним зусиллям.

За інформацією Держспецзв'язку


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.