ШІ DeepSeek

Китайський стартап в галузі штучного інтелекту DeepSeek запустив нову модель штучного інтелекту R1. За твердженням розробників, це їм  вийшло набагато дешевше вартості конкурента OpenAI. Новина про це сколихнула фондові ринки та спровокувала різке зниження курсів акцій світових технологічних компаній. 

Так, 27 січня 2025 року акції виробника чіпів ASML Holding NV впали більш ніж на 8%. Ф'ючерси Nasdaq 100 знизилися на 3,4%, а контракти на S&P 500 - на 2% станом на 5 ранку в Нью-Йорку. У Токіо акції впали на 8,5%. Акції Siemens Energy, одного з небагатьох провідних європейських ШІ-розробників, - на 20%. 

За словами Вей-Серна Лінга (Union Bancaire Privée), 

«DeepSeek показує, що можна розробляти потужні моделі ШІ, які коштують дешевше». 

Акції Nvidia впали за день на 17%, що призвело до втрати близько $600 млрд. капіталізації. Таке падіння стало найбільшим за історію американського фондового ринку. Експерти прогнозують скорочення закупівель чіпів Nvidia та зростання недовіри інвесторів до американських технологічних компаній.

Загальна капіталізація криптовалют, що пов’язані з ШІ, скоротилася на 22 % за добу.

При цьому станом на 27 січня мобільний додаток "DeepSeek - AI Assistant" посідав перше місце в App Store в США, ОАЕ, Південній Кореї, Японії, Великобританії та Китаї, потіснивши ChatGPT.

Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко зазначив:

«DeepSeek — це чудовий інструмент для збору розвідданих. Будь-який штучний інтелект вивчає вас і збирає всю інформацію про ваші переживання, інтереси, сім'ю, фінанси та практично все інше. Люди добровільно ставлять питання й отримують відповіді, тоді як ШІ зберігає цю інформацію. Потім можна отримувати моделі поведінки цілих суспільств і далі продумувати інструменти впливу.

Справжнє питання в тому, хто володіє цим ШІ і яка його кінцева мета».

DeepSeek (спрощ.: 深度求索; піньїнь: Shēndù Qiúsuǒ) — китайська компанія в галузі штучного інтелекту, яка розробляє відкриті великі мовні моделі. За офіційними даними, фінансується переважно китайським гедж-фондом High-Flyer, заснованим Ляном Веньфеном і базується в місті Ханчжоу, провінція Чжецзян, КНР.


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.