Кваліфікаційний центр інформаційних технологій та кібербезпеки, який діє при ДержНДІ технологій кібербезпеки та захисту інформації Держспецзв'язку, значно збільшив спроможності в оцінюванні знань, навичок та компетенцій фахівців відповідно до затверджених раніше профстандартів у сфері кібербезпеки.
Вручаючи сертифікати, заступник Голови НАК Ганна Резнік зазначила, що Держспецзв’язку активно продовжує реалізацію конкретних заходів зі створення цілісної системи професійної стандартизації, реформування професійної освіти України в сфері кібербезпеки та захисту інформації.
«Розширення переліку акредитації Кваліфікаційного центру інформаційних технологій свідчить про роботу з формування загальної системи професійної стандартизації та атестації кадрів відповідно до професійних кваліфікацій (посад) у сфері кібербезпеки та захисту інформації у державі», - підкреслила вона.
Загалом йдеться про ще десять професійних кваліфікацій, щодо яких Кваліфікаційний центр отримав акредитації від Національного агентства кваліфікацій, а саме:
- Аудитор систем менеджменту інформаційної безпеки
- Провідний аудитор систем менеджменту інформаційної безпеки
- Керівник команди з аудиту систем менеджменту інформаційної безпеки
- Фахівець з оцінки заходів захисту інформації (кібербезпеки)
- Провідний фахівець з оцінки заходів захисту інформації (кібербезпеки)
- Молодший фахівець з реагування на інциденти кібербезпеки
- Фахівець з реагування на інциденти кібербезпеки
- Провідний фахівець з реагування на інциденти кібербезпеки
- Фахівець сфери захисту інформації
- Провідний фахівець сфери захисту інформації.
Як зазначають у Кваліфікаційному центрі, розширення акредитаційного переліку дає можливість охопити найбільш поширені кваліфікації, що мають великий попит.
«Потреба у фахівцях за вказаними напрямами, а особливо аудиторів безпеки, зростатиме. Створювати подібні кваліфікаційні центри можуть й інші приватні чи державні установи. Тож ми закликаємо їх отримувати відповідні акредитації та проводити сертифікацію фахівців у сфері кіберзахисту та захисту інформації, щоб забезпечити попит на відповідних фахівців», – зазначив Учений секретар ДержНДІ технологій кібербезпеки та захисту інформації Держспецзв'язку Олександр Юдін.
Нагадаємо, перший в Україні Кваліфікаційний центр інформаційних технологій та кібербезпеки відкрили у червні 2024 року за підтримки Проєкту USAID Кібербезпека. Його мета – впровадження сучасної системи професійної сертифікації кіберспеціалістів, яка надає можливість оцінити відповідність фахівців реальним потребам ринку. Від початку роботи Кваліфікаційний центр здійснював сертифікацію за двома профстандартами: «Розробник мереж і систем» та «Адміністратор систем захисту інформації».
Зазначимо, що створювати подібні кваліфікаційні центри можуть й інші приватні чи державні установи.
За інформацією Держспецзв'язку