Камери відеонагляду

Повідомлення з пропозиціями до підприємств, установ та організацій провести аудит безпеки IP-відеопристроїв розміщено на сайтах деяких громад в Україні. Адміністрації цих громад посилаються на інформацію від Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо виявлених IP-відеопристроїв зі слабкими (стандартними) паролями.

«За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України на території Полтавської області виявлено 121 IP-відеопристрій зі слабкими (стандартними) паролями, що може сприяти несанкціонованому втручанню в їхню роботу з боку зловмисників.

З метою унеможливлення несанкціонованого використання IP-відеопристроїв та уникнення загроз з боку країни-агресора пропонуємо підприємствам, установам та організаціям пропонуємо провести аудит безпеки IP-відеопристроїв, які перебувають у вашій власності», –

йдеться в повідомленні на офіційному сайті Кобеляцької територіальної громади Полтавського району Полтавської області.

Аналогічне повідомлення розміщено на офіційному сайті Ямпільської громади Шосткинського району Сумської області. На території Сумської області виявлено 21 IP-відеопристрій зі слабкими (стандартними) паролями.

Через такі відеокамери ворог може слідкувати за переміщенням військової техніки, особового складу, коригувати повітряні удари, проводити розвідку тощо.

Нагадуємо, за публікацію та поширення відео роботи сил безпеки та оборони передбачена кримінальна відповідальність.

Стаття 114-2 ККУ. Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану. Стаття передбачає максимальний термін покарання 12 років.


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.