Державне підприємство "Інформаційні судові системи"

З 2022 року Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) та її користувачі ставали об’єктом кіберінцидентів понад 368 разів. Такі дані надано спеціалістами із кіберзахисту Державного підприємства «Інформаційні судові системи».

Ці атаки стали частиною гібридної війни і показали важливість кіберзахисту державних органів та критичної інфраструктури України. 

Відповіддю на ці загрози стали посилення заходів кібербезпеки та тісна співпраця з міжнародними партнерами у сфері цифрової безпеки.

В останні роки кібератаки на державні ресурси України є одним із способів ведення бойових дій, спрямованих на дестабілізацію критичної інфраструктури, злам урядових систем чи поширення дезінформації. 

Серед кіберзагроз масові DDoS-атаки, використання вірусів для знищення інформації. Ці програми видаляли дані або робили пристрої непридатними для використання.

Були і кібератаки на українські державні сайти з метою зміни візуальної інформації, поширення фейкових повідомлень, або залякування. 

Через електронну пошту та інші канали зловмисники намагалися проникнути в мережі державних установ, часто видаючи себе за відомих посадовців або українські урядові відомства. 

Загалом ДП «ІСС» було зафіксовано у 2022 році 86 кіберінцидентів, у 2023 році – 251, 2024 – 31.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) – сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем (модулів), які забезпечують автоматизацію процесів діяльності судів, органів та установ в системі правосуддя, включаючи:

  • документообіг, 
  • автоматизований розподіл справ, 
  • обмін документами між судом та учасниками судового процесу, 
  • фіксування судового процесу та участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції, 
  • складання оперативної та аналітичної звітності, 
  • надання інформаційної допомоги суддям, 
  • а також автоматизацію процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС.

Починаючи з 05.10.2021 функціонують три підсистеми (модулі) ЄСІТС -  «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистема відеоконференцзв’язку.

За інформацією Державного підприємства "Інформаційні судові системи"


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.