Кіберсили ЗСУ

Проєкт Концепції створення Кіберсил, як окремого роду сил Збройних Сил України обговорили представники Сил оборони України, народні депутати – представники Комітету Верховної Ради України з питань безпеки, оборони та розвідки, й експерти. Робоча зустріч відбулася під головуванням начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Анатолія Баргилевича.

Учасники засідання розглянули основні положення проєкту Концепції з урахуванням досвіду створення та функціонування Кібервійськ провідних країн світу.

Окрім того, проаналізували досвід застосування Збройних Сил України та інших складових Сил оборони України у кіберпросторі в ході відсічі повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, визначили основні завдання та функції Кіберсил відповідно до розподілу повноважень між складовими сектору безпеки і оборони щодо дій у кіберпросторі.

Створення Кіберсил, як окремого роду сил, дозволить значно посилити спроможності українського війська, забезпечить ефективне планування та реалізацію повного спектру завдань в кіберпросторі, що, на рівні із суходолом, морем, повітрям та космосом, визнаний окремим операційним доменом.

За інформацією ГШ ЗСУ

Народний депутат Олександр Федієнко розкриває деякі деталі зустрічі.

Вчора дійсно відбулась нарада щодо обговорення питання зі створення Кіберсил.

Моя позиція залишається незмінною. Створення Кіберсил повинно відбуватись через механізм законодавчих змін. 

Багато виступів вчора мені сподобалось, і для себе я вже бачу поступові кроки щодо початку створення таких сил.

Як я вчора зазначив на нараді, ми запізнились з цим питанням набагато років, але принаймі дякуючи що на це питання Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine звернув увагу.

Це питання я почав піднімати ще на початку 20-го року але тоді мені казали що це недоцільно, потім у 22-у році мені казали що немає політичної волі, у 23-у році вже був підготовлений законопроект, у 24-у році він був фіналізований та готовий до реєстрації.

Робоча група працювала на базі комітету «національної безпеки оборони та розвідки», до робочої групи входили не тільки профільні фахівці, а і «генеральний штаб ЗСУ», «міністерство оборони України», «міністерство цифрової трансформації», «державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації», служба безпеки України, «Головне управління розвідки міністерства оборони України», «РНБО», та інші.

Проект закону так і починається: «Цей Закон визначає правовий статус та засади діяльності Кіберсил Збройних Сил України, на які покладається планування та проведення військових заходів кібероборони України, захист суверенітету та недоторканості України в кіберпросторі або з його використанням.»

Кіберсили Збройних Сил України є окремим родом сил Збройних Сил України та головним органом з підготовки та проведення у встановленому порядку військових заходів кібероборони України.

Особисто займався тим що вивчав досвід приблизно 25 країн світу які принаймі задекларували про створення #Кіберсил.

Як фіналізація, була відповідна робота:

«СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ НОРМАТИВНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО ФОРМУВАННЯ КІБЕРВІЙСЬК (КІБЕРСИЛ): КРАЩІ ПРАКТИКИ ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ ДЕЯКИХ КРАЇН НАТО».

«ЕВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ЗАКОНОДАВЧОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОСИЛЕННЯ КІБЕРСТІЙКОСТІ»

«Загрозливі тенденції використання державою — агресором шкідливого програмного забезпечення в умовах правового режиму воєнного стану.»

Вчора був задоволений нарадою, тому законопроект який готовий до реєстрації може бути зареєстрований.  


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.