Заборона використання Telegram на службових пристроях. Фото ЛОВА

Львівська ОВА: Основною причиною заборони стало те, що Telegram активно використовується ворогом для проведення кібероперацій, зокрема фішингових атак, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, збору інформації про геолокацію користувачів та корегування ракетних ударів.

Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) ухвалив важливе рішення щодо заборони використання Telegram на службових пристроях у державних та військових органах України, а також на об’єктах критичної інфраструктури. Це рішення, яке набуло чинності у контексті зростання кіберзагроз, має на меті захист критичних державних інформаційних ресурсів.

Як зазначила пресслужба Ради національної безпеки та оборони України, рішення було ухвалене під час засідання НКЦК за участю представників керівного складу різних державних відомств, зокрема Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Генерального штабу ЗСУ, Національної поліції, Служби безпеки України, Міністерства оборони та інших органів.

Основною причиною заборони стало те, що Telegram активно використовується ворогом для проведення кібероперацій, зокрема фішингових атак, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, збору інформації про геолокацію користувачів та корегування ракетних ударів. Це рішення спрямоване на мінімізацію таких загроз і обмеження використання цього месенджера на службових пристроях у всіх державних і військових органах, а також на об’єктах критичної інфраструктури.

Кібербезпека є невід'ємною складовою національної безпеки України, особливо в умовах війни. Щодня країна стикається з численними кіберзагрозами, що ставлять під загрозу не лише конфіденційну інформацію, але й роботу критично важливих інфраструктур. Захист інформаційних ресурсів є одним із ключових фронтів у боротьбі за нашу незалежність. Впровадження обмежень, таких як заборона використання потенційно небезпечних додатків, сприяє посиленню кіберстійкості держави та забезпеченню безпеки громадян.

«Ми повністю підтримуємо це рішення, оскільки безпека інформаційних систем і даних є пріоритетом для нашої країни, особливо в умовах війни. Обмеження використання Telegram дозволить значно знизити ризики кіберзагроз з боку ворога. Наші фахівці вже працюють над реалізацією технічних та адміністративних заходів для обмеження встановлення і використання месенджера на комп’ютерах, які використовуються в службовій діяльності працівників обласної військової адміністрації», –  зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Максим Столярчук.

Львівська обласна військова адміністрація вже вжила низку заходів для реалізації заборони використання Telegram на службових пристроях. Зокрема, проведено адміністративні дії для обмеження встановлення та використання месенджера на службових комп’ютерах, а також заборонено обмін службовою інформацією через цей канал. Усі пристрої перевірено на наявність встановленого додатку, а з працівниками проведено роз'яснювальну роботу. У межах технічних заходів у локальній мережі адміністрації реалізовано обмеження для встановлення та використання як клієнтської версії, так і вебверсії Telegram. Окрім того, територіальні громади Львівської області отримали базові рекомендації щодо обмеження використання цього месенджера у своїх установах та уже здійснюють необхідні заходи для їх реалізації.   .

Водночас важливо підкреслити, що заборона не поширюється на офіційні канали державних органів у Telegram, що дозволяє продовжувати ефективну комунікацію з громадськістю через цей популярний месенджер. Зокрема, продовжує функціонувати чатбот «ДоброЧесна_Львівщина», створений Львівською ОВА для боротьби з корупцією.

Чатбот «ДоброЧесна_Львівщина» залишається безпечним інструментом, який дозволяє жителям області повідомляти про можливі випадки корупції у сфері державної служби. Користувачі можуть анонімно та безпечно інформувати про порушення серед державних службовців і структурних підрозділів адміністрації. Використання цього інструменту не несе кіберзагроз, адже він функціонує під державним контролем та сприяє прозорості й підвищенню рівня довіри до органів влади.

Львівська обласна військова адміністрація закликає жителів Львівщини активно використовувати чатбот «ДоброЧесна_Львівщина» для повідомлення про корупційні правопорушення, тим самим сприяючи прозорості та підвищенню ефективності державних процесів.

За інформацією ЛОВА


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.