Хакери схопили “созвєздіє” за “рєпєй”

Росіяни крадуть все – навіть ідеї. Завдяки активістам “Кібер спротиву” презентуємо вам документацію АСУ “рєпєй” – російський прототип додатка для військових “Кропива”.

Для початку, українська система управління тактичної ланки “Кропива” розроблена у 2014 році  й дозволяє налагоджувати взаємодію між підрозділами, обмін даними та надає доступ до карти місцевості з урахуванням ландшафту.

Підполковник росгвардії юрій вішняков (співробітник Організаційного відділення Сил Спеціального Призначення Росгвардії) вирішив допомогти Силам Оборони й надати доступ до російського аналога “рєпєй”, яке розробляє для окупантів концерн “созвєздіє”. 

Отже, з листування підполковника з виробниками,  нам відомо, що ворог й не приховує – “рєпєй” це підробка “Кропиви”.

Ідеологія, функціональна архітектура, і навіть інтерфейс копіюють українську АСУ повністю. Є й офлайн-карти, і перемикання між шарами, і розрахунки зон видимості та обстрілу на основі 3D-моделі рельєфу. 

 

 

 

Що ж, констатуємо, розробники країни-агресора не формулюють власних концепцій АСУ. Або нездатні, або військове керівництво настільки вражено українськими зразками (Кропива, Дельта, Гризельда), що відхиляє все інше вже на рівні формулювання техзавдання.

Це прирікає агресора на «наздоганяючу стратегію» в царині тактичних та оперативно-тактичних АСУ, в рамках якої агресор буде постійно відставати від України: поки зусилля спрямовуються на копіювання трофейних зразків, наші розробники будуть вводити в дію нові.

Ну й наостанок, росіяни вже можуть “рєпєй” не впроваджувати, адже підполковник вішняков провалив це завдання й віддав Силам Оборони всю документацію та доступ до програми. Дякуємо товаріщу вішнякову за службу.

За інформацією Центру національного спротиву