З Днем Незалежності, Україно!

Вдев’яте зустрічаємо цей день в умовах російської агресії та вдруге в умовах повномасштабної війни з РФ. Тому, що вільна, незалежна Україна з сильним громадянським суспільством та успішною економікою – це смертельна загроза для «хворої на імперськість і рашизм» сусідньої країни. Адже така Україна – приклад для інших спільнот на пострадянському просторі, що й після семи десятиліть у тоталітарній системі суспільство може відновитися і жити без «опіки схибленого старшого брата», який насправді ніколи цим «братом» і не був.

Незалежність – як повітря. Його не помічаєш, але без нього неможливо жити. Сповна глибину цінності нашої незалежності ми відчули, коли виникла загроза її втратити. Коли держава-окупант повернула у тимчасово захоплені міста й села жахливі переслідування і практики, які, здавалось, назавжди залишились у минулому. З кожним новим визволеним населеним пунктом ми вдихаємо Незалежність ще глибше та ще більше усвідомлюємо її важливість для всіх нас.

Україна платить високу ціну свободи. Тому, що знає цінність незалежності і волі, цінність права йти своїм шляхом і бути рівним. Тому сьогодні Україна бореться. Незламно. До перемоги!

Дякуємо всім, хто з нами на цьому шляху!

За інформацією Українського інституту національної пам'яті