Уряд затвердив порядок реагування на кіберінциденти та кібератаки

4 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України постановою затвердив розроблений фахівцями Держспецзв’язку Порядок реагування суб'єктами забезпечення кібербезпеки на різні види подій у кіберпросторі. Документ ухвалений на виконання Плану реалізації Стратегії кібербезпеки України.

«Порядок затверджує єдиний механізм впровадження суб’єктами забезпечення кібербезпеки операційних процедур реагування на кіберінциденти. Також він визначає чіткі й зрозумілі рівні критичності кіберінцидентів та етапи реагування на них», – зазначив заступник голови Держспецзв'язку Олександр Потій.

Затвердження Порядку дасть можливість формувати процеси реагування на кіберінциденти та кібератаки відповідно до завчасно спланованих заходів із кіберзахисту, які спрямовані на:

- швидке виявлення та захист від кіберінцидентів та кібератак;

- належне інформування про такі події, запобігання, мінімізацію та усунення негативних наслідків; 

- виправлення вразливостей, а також відновлення сталості і надійності функціонування інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, технологічних систем та інших об’єктів кіберзахисту.

Держспецзв'язку впродовж трьох місяців з дня набрання чинності постанови має затвердити методичні рекомендації щодо реагування суб'єктами кібербезпеки на зазначені у Порядку події у кіберпросторі.

Затвердження Порядку реагування суб'єктами забезпечення кібербезпеки на різні види подій у кіберпросторі розвиває підходи, які були закладені в організаційно-технічіній моделі кіберзахисту, розробленій Держспецзв’язку наприкінці 2021 року.

За інформацією Держспецзв'язку

Ознайомитись з Порядком