18‒19 листопада представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Міністерства оборони України взяли участь у міжнародних навчаннях із кібербезпеки Cyber Flag 21-1.
Навчання були проведені кіберкомандуванням США (Cybercom) на базі навчального центру у Вірджинії. Вони орієнтовані на представників країн Північноатлантичного альянсу. Україна ‒ єдина країна ‒ не член НАТО, яка була запрошена до участі у кібернавчаннях на оперативно-стратегічному рівні.
Основне завдання, яке відпрацьовували на першому етапі командно-штабних навчань, ‒ взаємодія і кооперація зусиль країн-партнерів під час реагування на кібератаки та агресію в кіберпросторі.
«Це важлива подія, яка свідчить про зростання довіри між Україною та країнами НАТО, це визнання за нашою державою її потенційної інституціональної та технічної готовності для ефективного і взаємовигідного партнерства з членами Альянсу у сфері кібербезпеки», ‒ зазначає заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.
Участь представників Держспецзв'язку в кібернавчаннях Cyber Flag 21 дозволить налагодити робочі зв'язки з представниками кіберкомандування США, а також відповідними структурами інших країн Північноатлантичного альянсу.
«Такі навчання підвищать рівень спроможності Служби у кіберзахисті критичної інфраструктури та державних інформаційних ресурсів», ‒ додає Олександр Потій.
Залучення України як повноправної учасниці у кібернавчаннях відбулося за ініціативи Президента України, спільних зусиль Офісу Президента за підтримки Посольства США в Україні та Посольства України в США.
За інформацією Держспецзв'язку