Понад 30 слухачів курсу вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського ознайомилися з технічними можливостями Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України.

Зустріч на технічному майданчику НКЦК провела керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук.

Під час зустрічі йшлося про важливість координуючої ролі та місця НКЦК у Національній системі кібербезпеки України. Військовослужбовцям продемонстрували технічні можливості НКЦК, які використовуються фахівцями для оперативного виявлення та аналізу кіберінцидентів.

Також обговорювалися проблемні питання сфери кібербезпеки. Н.Ткачук наголосила на необхідності підвищення рівня кіберзахисту інформаційних систем ЗСУ та цифрової грамотності військовослужбовців. «Інформаційно-телекомунікаційні системи ЗСУ залишаються одним з першочергових об’єктів спрямування кібератак з боку хакерських груп, підконтрольних країні-агресору, тому питання їх кіберзахисту надзвичайно важливі», - зазначила керівник служби.

Фахівці НКЦК поінформували слухачів про технічну складову, деталі архітектури та компонентів для виявлення ознак кібератак і координації заходів з їх подальшої локалізації. Наголошувалося, що одним з важливих чинників ухвалення ефективних та оперативних рішень є взаємний обмін інформацією з основними суб’єктами забезпечення кібербезпеки України та приватними підприємствами, що підключені до платформи автоматизованого обміну індикаторами MISP НКЦК.

Відбувся обмін думками щодо перспективних напрямів посилення кібероборони держави та важливості кібербезпекової складової у системі національної безпеки. Також було обговорено міжнародну співпрацю з країнами-партнерами у частині обміну інформацією та досвідом.

За інформацією Апарату Ради національної безпеки і оборони України