Ініціатива «Чисте небо» стала партнером Європейського молодіжного парламенту в Україні (ЄМП Україна) та сприяла залученню молоді до пошуку рішень для зменшення піратства. На національній сесії ЄМП, що проходила в кінці липня 2021, молоді учасники представили рекомендації для покращення захисту інтелектуальної власності на рівні європейських держав.
Головним завданням молодих людей на сесіях ЄМП є розробка пропозицій та ідей для вирішення гострих проблем сучасної Європи. Цього разу сесія зібрала делегатів з більше ніж 15 країн Європи. Серед восьми різних робочих груп (комітетів) заходу одна була присвячена кібербезпеці та захисту авторських прав, яку включили у захід ЄМП вперше. «Як в Україні, так і в інших країнах, серед більшості людей ще недостатньо розуміння необхідності підтримки легального контенту, існують складнощі із державними механізмами, які захищають авторське право. Але водночас надихає, що за умов правильного пояснення цієї проблематики, молодь легко долучається та відстоює цінність боротьби з піратством. Її актуалізація серед молоді безперечно дуже важлива, і національна сесія ЄМП, де успішно пройшов комітет з цієї тематики, підтвердила це», — розповів Віталій Кошицький, президент ЄМП Україна.
Згідно формату учасники обирали теми за власним бажанням, і примітно, що серед тих молодих людей, хто зацікавився боротьбою з піратством, більшість виявилася авторами власних творів. Аналогічна ситуація і на великому медіаринку, де у першу чергу правовласники найбільше усвідомлюють важливість захисту інтелектуальної власності для креативної індустрії та рухають цей напрямок.
В’ячеслав Мієнко, керівник Ініціативи «Чисте небо», коментує: «Ми завжди готові підтримати проєкти, що мають на меті актуалізувати проблему незаконного використання контенту. А працювати з молодим поколінням в цьому напрямку має особливий сенс, адже змінювати ставлення до піратства серед молоді означає формувати успішне майбутнє для української медійної сфери. Ми вже проводили конкурс для молоді на тему боротьби з піратством, і я сподіваюсь на подальші освітні та креативні проєкти з цією аудиторією. Ми раді співпрацювати з ЄМП Україна, оскільки серед учасників організації — прогресивна молодь, для якої є важливим добросовісне використання контенту, та яка зможе позитивно вплинути на однолітків».
За результатами роботи комітету учасники запропонували низку рішень, які були затверджені делегатами. Серед іншого, це проведення масштабної державної медіакампанії для підвищення обізнаності з приводу нелегального використання контенту. Пропозиція для Європейської Комісії зосередитись — на захисті інтелектуальної власності у країнах з найбільш частими її порушеннями. Збільшення штрафів за незаконне розповсюдження контенту. Також молоді люди виразили сподівання, що держави запровадять автономну систему відстеження осіб, що поширюють піратський контент, до 2030 року.
Додатково:
«Європейський молодіжний парламент Україна» («ЄМП Україна») — міжнародна молодіжна політично та релігійно нейтральна освітня неприбуткова організація, яка заохочує українську молодь до активної участі у громадському та культурному житті. ЄМП Україна представляє один із 39 національних комітетів міжнародного Європейського молодіжного парламенту.
За інформацією ініціативи "Чисте Небо"