Будівля Уряду

Єдині цифрові стандарти, оновлення програм та оптимізація витрат у держсекторі — такі зміни ухвалив Уряд у постанові від 21.02.2025. Тепер державні ІТ-системи створюватимуть, оновлюватимуть та підтримуватимуть за новими правилами.

Обов’язкові вимоги для кожного етапу життя ІТ-систем:

  • Створення, оновлення й розвиток засобів інформатизації.
  • Підтримка та адміністрування інформаційних ресурсів.
  • Заміна старих, неефективних програм.
  • Локалізація програм для відповідності українським стандартам.
  • Переваги для держави та бізнесу:
  • Єдиний стандарт для всіх замовників.

Раніше кожна установа мала власні підходи до управління ІТ-проектами. Тепер вимоги стануть уніфікованими, щоб ефективніше використовувати кошти.

Прозорість і контроль за витратами.

Нова система допоможе оптимізувати державні витрати на ІТ: бюджетні запити стануть більш обґрунтованими, а маніпуляції із ціноутворенням у тендерах — неможливими.

Гнучкість і масштабованість ІТ-систем.

Відкриті стандарти спростять інтеграцію інформаційних систем між собою та зроблять їх адаптивними.

Захист даних і безпека.

Посилено вимоги до кібербезпеки й захисту персональних даних, що особливо важливо для державних реєстрів, систем електронного врядування та онлайн-сервісів.

Так оптимізуємо цифрові технології та покращуємо якість і безпеку державних послуг — робимо сервіси зручними для українців.

За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Кабінет Міністрів України
Постанова
від 21 лютого 2025 р. № 205
Київ
Деякі питання створення, адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації
 

Відповідно до частини четвертої статті 2, абзацу сьомого пункту 2 частини першої статті 5 та частини другої статті 15 Закону України “Про Національну програму інформатизації” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Обов’язкові вимоги до створення (модернізації, модифікації, розвитку), адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації;

Порядок локалізації програмних продуктів для виконання Національної програми інформатизації.

2. У додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1057 “Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 102, ст. 3519; 2020 р., № 2, ст. 68, № 11, ст. 434; 2023 р., № 65, ст. 3712; 2024 р., № 54, ст. 3199) позицію “Мінцифри” у графі “Сфера діяльності, в якій здійснюються функції технічного регулювання (об’єкти технічних регламентів)” доповнити словами “; сфера інформатизації (засоби інформатизації, зокрема ті, що використовують технології штучного інтелекту, розподіленого реєстру)”.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

 


Прем’єр-міністр України                                                                                      Д. ШМИГАЛЬ

 

Обов'язкові вимоги, порядок та перелік, що додаються:

Завантажити 67bc91abde92c232716989


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.