Кіберзахист банківської системи України має посилитися: НБУ виклав проєкт постанови для обговорення

Національний банк розробив та пропонує для обговорення документ, що встановлює вимоги до функціонування системи кіберзахисту в банківській системі України. Йдеться про визначення суб’єктів системи кіберзахисту та основні засади їх взаємодії. 

Для цього Національний банк опублікував проєкт постанови "Про затвердження Положення про організацію кіберзахисту в банківській системі України" (далі – проєкт постанови), розробленої на виконання вимог Закону України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" та Стратегії кібербезпеки України, затвердженої Указом Президента України від 26 серпня 2021 року № 447/2021.

Проєкт постанови унормовує питання організації і забезпечення кіберзахисту в банківській системі України та визначає: 

- основні засади функціонування системи кіберзахисту;

- принципи забезпечення інформаційного обміну між Центром кіберзахисту Національного банку і банками України;

- вимоги щодо заходів із забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури;

- вимоги щодо проведення незалежного аудиту інформаційної безпеки.

Реалізація норм проєкту постанови сприятиме, зокрема:

- нормативно-правовому врегулюванню питань кіберзахисту у банківській системі України відповідно до кращої європейської та світової практики, міжнародних та  національних стандартів з питань кіберзахисту та інформаційної безпеки;

- організації обміну інформацією про кіберзагрози, кібератаки та кіберінциденти з банками України;

- забезпеченню розвитку комунікації, координації та партнерства між суб’єктами системи кіберзахисту у банківській системі України.

Національний банк запрошує представників банків, наукових установ, профільних асоціацій, громадських організацій та незалежних експертів у сфері кібербезпеки надавати свої зауваження й пропозиції до цього документа та долучатися до його обговорення. 

Обговорення триватиме до 04 грудня 2021 року включно. Письмові зауваження й пропозиції просимо надсилати на адресу електронної поштової скриньки: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Проєкт постанови (у форматі pdf)

Проєкт постанови (у форматі docx)

За інформацією НБУ