Реформування Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України — Президент підписав указ

У січні 2022 року розпочнеться перший етап реформи Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Президент України підписав відповідний Указ. Концепція буде реалізована у два етапи до 2025 року.

Метою Концепції є реформування та розвиток Держспецзв’язку як сучасного органу, який забезпечує високоякісний захищений урядовий зв'язок і кіберзахист органів державної влади та критичної інфраструктури. Це передбачає запровадження уніфікованої системи планування та управління ресурсами на основі сучасних європейських та євроатлантичних підходів.

“Кібербезпека та захист персональних даних громадян — один з головних пріоритетів Мінцифри. Ця сфера повинна не просто бути на одному рівні з цифровізацією країни, а на крок попереду. Завдяки реформі Держспецзв’язку оптимізує свою структуру, позбудеться невластивих їй функцій та посилить кіберзахист об’єктів критичної інфраструктури. У результаті це дозволить Україні стати однією з найсильніших країн у галузі кіберзахисту, щоб кожен почувався безпечно в цифровій державі”, — зазначив Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

Концепція розвитку Держспецзв’язку допоможе: 

- забезпечити надійний та якісний урядовий зв'язок у будь-який період;
- покращити підготовку спеціалістів із кіберзахисту;
- осучаснити інформаційно-телекомунікаційну інфраструктуру систем управління державою;
- підвищити довіру українців до діяльності служби та ефективність виконання завдань;
- впровадити державно-приватне партнерство у сфері кібербезпеки;
- розгорнути надійну систему захисту держреєстрів та критичної інфраструктури;
- розширити співпрацю з Організацією Північноатлантичного договору з метою набуття повноправного членства України в НАТО.

«Всі заходи в межах реалізації стратегії дадуть змогу підвищити інституційну спроможність, а також оптимізувати організаційну структуру Держспецзв'язку», — наголосив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

За інформацією Мінцифри