Держдеп США оголошує про винагороду за інформацію про російського хакера-вимагача

Наслідки атак із застосуванням програм-вимагачів значні і мають далекосяжні наслідки: жертви страждають від втрати та розкриття їхньої конфіденційної інформації, а також від збоїв у роботі критично важливих служб. Росія є притулком для кіберзлочинців, середовищем, в якому хакери-вимагачі можуть вільно проводити шкідливі кібероперації проти Сполучених Штатів, їхніх партнерів та союзників.

Сьогодні Державний департамент оголошує про пропозицію винагороди в рамках Програми винагород по боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю (TOCRP) у розмірі до $10 млн за інформацію, яка призведе до арешту та/або засудження громадянина Росії Михайла Павловича Матвєєва у зв'язку з його причетністю до транснаціональної організованої злочинності. Ми робимо ці дії щодо Матвєєва у зв'язку з його роллю в інцидентах з програмами-вимагачами, націленими на американські правоохоронні органи, компанії та критично важливу інфраструктуру по всьому світу.

У поєднанні з цими заходами Міністерство юстиції США оприлюднило два звинувачувальні висновки проти Матвєєва в окрузі Колумбія та окрузі Нью-Джерсі. Міністерство фінансів США також запровадило фінансові санкції щодо Матвєєва.

Будь-яку інформацію у відповідь на цю пропозицію про винагороду слід надсилати до Федерального бюро розслідувань. Міністерство фінансів США ввело санкції щодо Матвєєва відповідно до Адміністративного указу 13694 із внесеними до нього поправками.

Більш детальна інформація на сайті програми TOCRP