СБУ розслідує деталі DDOS-атаки на українські органи влади: спостерігається слід іноземних спецслужб

Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом DDOS-атак на українські банки та органи влади. За попередньою інформацією, до них можуть бути причетні спецслужби РФ.

Про це на брифінгу заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

“У рамках кримінального провадження іде спільна робота із Офісом Генерального прокурора за фактом створення спеціальними та розвідувальними органами іноземних спецслужб злочинної організації для вчинення несанкціонованого втручання до комп’ютерних та інформаційно-телекомунікаційних систем органів державної влади”, – повідомив Ілля Вітюк.

За словами начальника Департаменту кібербезпеки СБУ, поки зарано говорити про встановлених зловмисників, оскільки наразі всі обставини злочину розслідуються у рамках відкритого СБУ кримінального провадження.

“Ми бачимо слід іноземних спецслужб. Виходячи із нинішніх реалій, країна, яка зацікавлена в таких іміджевих ударах по Україні, – це РФ. Втім, це потрібно ще встановити ”, – резюмував Ілля Вітюк.

Нагадаємо, що протягом 2021 року кіберфахівці СБУ нейтралізували понад 2200 кібератак на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури України. Вітчизняна спецслужба разом зі всіма партнерами у сфері кіберзахисту цілодобово працює над тим, щоб захистити український кіберпростір і притягнути винних правопорушників до відповідальності.

За інформацією прес-центру СБУ