NCSC закликає британські організації підвищити свою кіберстійкість у відповідь на зловмисні кіберінциденти в Україні та навколо неї

Організаціям Великобританії рекомендовано підвищити свою кіберстійкість до кібербезпеки у відповідь на зловмисні кіберінциденти в Україні та навколо неї. Це сталося після того, як Національний центр кібербезпеки (NCSC), який є частиною GCHQ, оновив свої інструкції для компаній і організацій Великобританії минулого тижня.

NCSC розслідує останні повідомлення про зловмисні кіберінциденти в Україні. Подібні інциденти подібні до моделі поведінки Росії, яку спостерігали раніше в попередніх ситуаціях, включаючи деструктивну атаку NotPetya у 2017 році та кібератаки на Грузію. Уряд Великобританії поклав відповідальність за обидва ці атаки на уряд Росії.

Хоча NCSC не знає про будь-які поточні конкретні загрози організаціям Великобританії у зв’язку з подіями в Україні та навколо неї, керівництво заохочує організації виконувати дії, які зменшують ризик стати жертвою атаки, зокрема:

- оновлення систем;
- покращення контролю доступу та включення багатофакторної аутентифікації;
- впровадження ефективного плану реагування на інциденти;
- перевірка роботи механізмів резервного копіювання та відновлення;
- забезпечення належної роботи онлайн-захисту;
- бути в курсі останніх відомостей про загрози та їх пом’якшення.

За інформацією NCSC