Державний департамент США дає 10 млн долларів за інформацію про керівників хакерського угрупування DarkSide

Державний департамент США оголошує про винагороду в розмірі до $10 млн за інформацію, що веде до ідентифікації або виявлення будь-якої особи (осіб), яка обіймає ключову керівну посаду в транснаціональному організованому злочинному угрупуванні DarkSide, що застосовує варіант програми-вимагача. Крім того, Держдепартамент пропонує винагороду в розмірі до $5 млн за інформацію, що веде до арешту та/або засудження в будь-якій країні будь-якої особи, яка вступила в змову з метою участі або намагалася брати участь в інциденті із застосуванням варіанта програми-вимагача DarkSide.

Угруповання кіберздирників DarkSide було відповідальним за інцидент із застосуванням програми-вимагача проти компанії Colonial Pipeline Company, що стався в травні 2021 року, який привів до рішення компанії проактивно і тимчасово закрити трубопровід довжиною 5500 миль, яким транспортується 45 відсотків палива, що використовується на Східному узбережжі США. Пропонуючи цю винагороду, Сполучені Штати демонструють свою прихильність до захисту жертв програм-вимагачів по всьому світу від експлуатації з боку кіберзлочинців. США сподіваються, що країни, які приховують злочинців-вимагачів, виявлять готовність забезпечити правосуддя для компаній та організацій, які постраждали внаслідок дій здирників.

Ця винагорода пропонується в рамках Програми винагород Державного департаменту боротьби з транснаціональною організованою злочинністю (TOCRP).

Держдепартамент управляє TOCRP у тісній координації з нашими партнерами з федеральних правоохоронних органів у рамках загальноурядових зусиль щодо припинення та ліквідації транснаціональної організованої злочинності у всьому світі, включаючи кіберзлочинність. З 1986 року понад 75 транснаціональних злочинців та великих наркоторговців були притягнуті до відповідальності в рамках TOCRP та Програми винагород по боротьбі з наркозлочинністю (NRP). На сьогоднішній день Держдепартамент виплатив понад $135 млн. у вигляді винагород.

Для отримання додаткової інформації про вищезгаданий варіант програми-вимагача, а також про TOCRP та NRP, будь ласка, ознайомтеся з Програмою винагород Державного департаменту боротьби зі злочинністю.

Державний департамент США
Офіс офіційного представника
Заява Офіційного представника Неда Прайса
4 листопада 2021 року