ЄС рішуче засуджує шкідливу кібер-діяльність РФ

Деякі держави-члени ЄС спостерігали шкідливу кібер-діяльність, спільно визначену як Ghostwriter, і пов’язували її з російською державою. Така діяльність є неприйнятною, оскільки вона загрожує нашій цілісності та безпеці, демократичним цінностям та принципам та основоположному функціонуванню наших демократій.

Ці шкідливі кібер-дії спрямовані на численних членів парламентів, урядовців, політиків, представників преси та громадянського суспільства в ЄС шляхом доступу до комп’ютерних систем та особистих акаунтів та крадіжки даних. Ця діяльність суперечить нормам відповідальної поведінки держав у кіберпросторі, схваленим усіма державами-членами ООН, і намагається підірвати наші демократичні інститути та процеси, у тому числі шляхом дезінформації та маніпулювання інформацією.

Європейський Союз та його держави-члени рішуче засуджують цю шкідливу кібер-діяльність, яку всі негайно повинні припинити. Ми закликаємо Російську Федерацію дотримуватися норм відповідальної державної поведінки у кіберпросторі.

Європейський Союз повернеться до цього питання на найближчих зустрічах і розгляне можливість вжиття подальших кроків.

З прес-релізу Ради ЄС