Правильну модель поведінки при шахрайстві через месенджер продемонстрував український блогер з міста Дніпро Самвел Адамян. 

На спробу вчинення шахрайських дій в месенджері WhatsApp з росії Самвел відповів: «Якась Марина з якойсь росії +7…, іди ти нах..р, откуда ти вообщє мій номер знаєш…, я її блокірую на…».

В своєму відео (з 14 хв 10 сек) Самвел продемонстрував різновид відомої шахрайської схеми «Друг просить в борг». Ймовірно, зламавши чийсь акаунт у соцмережі або заволодівши номером телефону шахрай починає розсилати контактам повідомлення з проханням зайняти гроші до завтра/на тиждень і т.і. 

Очевидно не впізнавши «друга» у цій «Марині», Самвел прийняв єдино правильне рішення в цій ситуації – заблокував акаунт шахрая.

За рекомендаціями Департаменту кіберполіції, якщо у месенжері ви отримали таке повідомлення, не поспішайте: переконайтеся, чи справді вашому товаришу потрібна фінансова допомога.

Є сенс запам’ятати кілька правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:

- перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі; 

- запитайте друга про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая;

- напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Друг просить в борг у месенджері

Читайте також: 

Атака на Самвела Адамяна: український YouTube блогер був атакований «нігерійськими листами»


Друзі! Запрошуємо підписатися на наш канал "Кібербезпека важлива" в телеграмі: @cybersec2021. Слідкуй за публікаціями з сайту в своєму смартфоні.