Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто повідомив про кібератаку на сайт інституту.
«Сьогодні була здійснена кібератака на наш сайт, він і досі не працює, хоча ми його зараз відновлюємо. Маю надію, що до вечора він запраціє.
Головне питання, яке мені задають зараз представники ЗМІ - чи ми пов'язуємо це з публікацією нових рейтингів вчора і позавчора. Маю сказати, що в нас немає підстав пов'язувати чи не пов'язувати саме з цими рейтингами. З нашої точки зору в них практично не було нічого нового, вони статистично значуще не відрізнялися від травневих рейтингів. З іншого боку, напад більш ймовірно може бути пов'язаний все ж з політичними даними, а не іншими нашими даними (споживання трансжирів, культурні проблеми людей з інвалідністю тощо). Після публікації кожних рейтингів ми отримуємо листи з мовою ненависті і погрозами.
Політика КМІСу - не підходити близько до жодної політичної сили, щоб не втратити незалежність. Під час виборів ми проводили дослідження практично для всіх політичних сил, що потрапили до парламенту, зараз теж паралельно проводимо дослідження для політичних супротивників. Тому незадоволених може бути багато і ми не можемо це пов"язати з конкретною політичною силою.
Ми плануємо звернутися до кіберполіції з заявою про злочин», - написав Володимир Паніотто у своїй Facebook сторінці.
Станом на 20:15 23 жовтня 2021 року сайт відкривається без проблем.
Довідка
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) — одна з провідних дослідницьких компаній в Україні, що надає своїм клієнтам повний комплекс дослідницьких рішень.
КМІС — це приватна українська компанія, що співпрацює з Національним університетом «Києво-Могилянська академія». КМІС був заснований у 1990 році як дослідницький центр Соціологічної асоціації України, а з 1992 року перетворений у приватне підприємство. Ми були першими у запровадженні соціологічних стандартів в Україні. Нашими інноваціями у вітчизняних соціологічних дослідженнях були: перший посібник і перший тренінг інтерв’юерів у 1992 році; перші особисті (face-to-face) інтерв’ю та фокус-групи у 1992 році; перше вітчизняне програмне забезпечення для статистичного аналізу даних у 1990 році; перша програма для розробки вибірки у 1993 році.
Володимир Ілліч Паніотто — український соціолог, доктор філософських наук, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія».