Як захистити свої дані в інтернеті? Що робити, щоб приватне листування, фото та гроші з рахунків не опинилися в руках кіберзлочинців? Усе просто: покращувати навички кібергігієни з Дія.Освіта.
У сучасному світі смартфон чи комп’ютер — це не просто пристрій, а «кишенькова» версія життя. У них ми зберігаємо паролі, фото, особисті повідомлення і навіть гроші.
Тож електронні пристрої завжди у фокусі зловмисників — щодня відбувається приблизно 2 200 кібератак.
Разом з Проєктом USAID Кібербезпека ми запускаємо національну інформаційну кампанію з кібергігієни — базових правил і дій, які допоможуть безпечно користуватися мережею та гаджетами. Її старт анонсовано під час Саміту перших леді та джентльменів.
Відтепер усі продукти з кібергігієни зібрано в окремому розділі на Дія.Освіта: 4 серіали, 2 симулятори та тест Кіберграм.
Розповідаємо детальніше про деякі з них:
🔰 Серіал «Кібергігієна для молоді». На реальних прикладах, як-от злами сторінок Олександра Педана та Сергія Притули, хакерської атаки на Київстар, з’ясовуємо, чому варто оновлювати ПЗ, використовувати антивірусні програми, двофакторну автентифікацію та інше.
🔰 Серіал «Базові знання з кібергігієни» для користувачів мережі елегантного віку. Він містить дієві поради про захист мобільних пристроїв та електронної пошти, правила безпеки банківських карток, порядок дій для безпечної оплати комунальних платежів й інших онлайн-операцій.
🔰 «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» — простими словами про одну з найпоширеніших кібератак у світі: отримання особистих даних обманним шляхом. Наприклад, за допомогою підробленого повідомлення або фальшивого сайту.
А ще в межах національної інформаційної кампанії запустимо соціальну рекламу, яка стане бустером обізнаності українців з кібергігієни.
Готові апгрейдити навички користування інтернетом до просунутого рівня? Долучайтеся до перегляду серіалів про кібергігієну на Дія.Освіта.
Серіали «Кібергігієна для молоді» та «Базові знання з кібергігієни» створено з ініціативи Мінцифри Національним координаційним центром кібербезпеки та Національним університетом «Києво-Могилянська академія» для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Освітній серіал «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» створено Офісом Генерального Прокурора в межах реалізації проєкту «Прокурор Громади» з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта та підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
За інформацією USAID Cybersecurity