У Міністерстві оборони обговорять перспективи створення кібервійськ

Міністерство оборони України зацікавлено в трансформації Збройних Сил України, інших складових  сектору безпеки та оборони держави щодо набуття спроможностей для ефективних дій у кібердомені збройного протиборства, підготовки до відбиття збройної агресії у кіберпросторі.

З цією метою Міністерство оборони України та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки в рамках заходів з нагоди святкування Дня захисників та захисниць України спланували проведення 12 жовтня 2021 року з 10.00 до 12.00 на майданчику «УКРІНФОРМ» круглого столу щодо обговорення питань кібероборони держави та перспектив створення кібервійськ.

Організатори заходу: Міністерство оборони України, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки («УКРІНФОРМ»), ГО «Центр воєнної політики та політики безпеки».

Основні питання для обговорення учасниками круглого столу:

сучасне безпекове середовище та тенденції еволюції кіберзагроз;

провідні країни світу на шляху до безпечного використання кіберпростору та створення кібервійськ;

нова редакція Стратегії кібербезпеки України: питання кібероборони;

Стратегічний оборонний бюлетень України про набуття спроможностей сектором безпеки та оборони для протиборства в кіберпросторі;

кібервійська України: своєчасна відповідь на виклики сьогодення;

необхідність внесення змін та доповнень до законодавства України за напрямом кібербезпеки, кібероборони, створення кібервійськ.

У проведенні круглого столу сплановано участь представників керівництва Міністерства оборони України, Директорату політики цифрової трансформації та інформаційної безпеки у сфері оборони Міністерства оборони України, Центрального  управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України, Командування військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, Військового інституту Київського національного університету  імені Тараса Шевченка  та інших установ (організацій).

До участі у заході запрошені: Апарат РНБО України; Департамент кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку України; Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку України; представники наукових установ, незалежного експертного середовища, профільних громадських організацій та підприємств ОПК.

Під час заходу відбудеться презентація спеціального випуску журналу «Оборонний вісник», який присвячено проблематиці кібероборони держави та перспектив створення кібервійськ.

Зазначений захід спрямовано на висвітлення підготовки та проведення святкового заходу для киян та гостей столиці на Михайлівській площі столиці, на якій з 13 по 17 жовтня 2021 року буде розгорнуто експозицію сучасних зразків озброєння та військової техніки, які формують обриси армії майбутнього. Мова йде про цифрове майбутнє ЗС України та інших сил оборони: високоточну зброю; засоби розвідки, зв’язку та автоматизації управління; радіоелектронної боротьби; роботизовані комплекси, безпілотні літальні апарати тощо.

АрміяINFORM