Українські держустанови підвищують захищеність від кіберзагроз завдяки проекту ОБСЄ з просування кібергігієни серед держслужбовців

Нові напрацювання з популяризації кібергігієни серед працівників держустанов в Україні були презентовані 30 вересня 2021 року, на заході в Києві, організованому Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Українською школою урядування (УШУ). Зокрема, серед цих напрацювань - програма онлайн та очного навчання з основ кібергігієни, обладнаний мобільний тренінговий центр та пул тренерів, готових до навчання держслужбовців.

Короткостроковий курс «Основи кібергігієни» складається з 9 онлайн-модулів, розміщених на платформі «Дія. Цифрова освіта» та онлайн-ресурсі DESPRO, а також він доповнюється 2-денним очним тренінгом в УШУ, офіційному провайдері освітніх послуг щодо підвищення кваліфікації посадовців. Курс охоплює низку тем щодо найпоширеніших є загроз кіберпростору (таких як злам, фішинг) та висвітлює способи їх уникнення.

Задля можливості проводити тренінги в різних локаціях Координатор проектів ОБСЄ в Україні забезпечив УШУ 20 комплектами ноутбуків з відповідним ліцензійним програмним забезпеченням. Також за підтримки Координатора були розроблені методичний посібник тренера та робочий зошит держслужбовця-учасника тренінгу з кібергігієни. Окрім цього був сформований пул з 52 тренерів, що пройшли методологічне та практичне навчання з подальшим пілотуванням тренінгової програми.

Закінчивши курс, кожен держслужбовець має право на отримання сертифікату на 1 кредит Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС) в рамках щорічного обов’язкового підвищення кваліфікації. 1 ЄКТС дорівнює 30 годинам щорічного обов’язкового підвищення кваліфікації серед держслужбовців.  

«За допомогою сталих практик кібергігієни організації та держустанови краще спроможні забезпечувати безпеку своїх інформаційних систем, оскільки це дає кожному можливість зробити внесок у захист мережі та ресурсів від хакерів», – зазначив Генрік Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.  

Для подальшої підтримки українських партнерів у викликах кіберпростору, Координатор проектів ОБСЄ в Україні також розпочинає в жовтні 2021 року інформаційно-просвітницьку кампанію та розробку програми підвищення кваліфікації ІТ-фахівців держустанов.

Ці зусилля були реалізовані Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Українською школою урядування в рамках проекту «Посилення спроможностей українських державних органів у сфері кібергігієни та кібербезпеки» за фінансової підтримки Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії та Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччини.

Фото ОБСЄ: Презентація тренінгового центру та програми підвищення кваліфікації державних службовців з питань кібергігієни. Київ, 30 вересня 2021р. 

За інформацією ОБСЄ